Product Details:
| Material | Aluminium |
| Power | Electric |
| Wattage | 50 W |
| Usage/Application | Garden |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 20 W |
| Base Material | Aluminium Casting |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
We "Siddharth industries" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Black Outdoor Light
4. Parth Light etc.
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Power | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Usage/Application | For Outdoor Lighting |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Acceptable Payment Mode | Cheque/Cash, Online |
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Material | Ceramic |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Certification | CE |