Product Details:
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Tubular |
| Dimensions | 20Feet |
Product Details:
| Lighting Color | White |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 240 V |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lighting Color | Cold White |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Surface |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Home |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP 44 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
We "Siddharth industries" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Black Outdoor Light
4. Parth Light etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Height | 5 Meter |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Pu paint |
5mtr decorative pole with hanging arm
Product Details:
| Power | Solar-Powered |
| Lighting Color | Cool White |
| Height | 4 feet |
| Material | Aluminum |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Height | 6 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Color | Cool White |
| Power | 50W |
| Voltage | 220 V |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Power | 50 W |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 30Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 10 Feet |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 240 V |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 50 W |
Product Details:
| Height | 9 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Material | Cast Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 65 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 240 V |